X Zimowy Integracyjny Turniej Piłki Nożnej „Integra Futsal Cup 2022″

przez | 19 stycznia 2022

W dniu 17.01.2022r. nasza drużyna wzięła udział w X Zimowym Integracyjnym Turnieju Piłki Nożnej „Integra Futsal Cup 2022r.” Impreza ta odbyła się w hali sportowej im. J. Kusocińskiego w Krakowie.

W zawodach uczestniczyły sześcioosobowe zespoły, w skład których wchodziły osoby             niepełnosprawne oraz opiekunowie.

Nasza ekipa uczestniczyła w tych zawodach po raz pierwszy. Dzięki treningom, które były  prowadzone na stadionie K.S „Płaszowianka” byliśmy bardzo dobrze przygotowani pod względem umiejętności piłkarskich oraz wydolnościowych do podjęcia sportowej rywalizacji z innymi ekipami.  Wszystkie mecze grupowe, w których braliśmy udział były bardzo zacięte i wyrównane do końcowego gwizdka sędziego. W spotkaniu o brąz zwanym często „małym finałem” rozegraliśmy pasjonujące spotkanie, trzymające w niepewności o wynik oklaskujących nas widzów do ostatnich jego sekund. Dzięki posiadanym umiejętnościom technicznym oraz determinacji całej drużyny, pokonaliśmy przeciwną ekipę 2:0 zdobywając upragnione medale. W historii zmagań w tym turnieju okazaliśmy się pierwszą drużyną, która debiutując w tych rozgrywkach zajęła tak wysokie miejsce.

Oprócz pucharu i dyplomu dla drużyny, wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani licznymi nagrodami.

Dziękujemy naszym zawodnikom za wielkie emocje, które dostarczyli w całym turnieju i mamy nadzieję, że w przyszłym roku powalczymy o zdobycie najcenniejszego trofeum czyli wygranie całych zawodów.