VIII Festiwal Polskiej Piosenki Filmowej i Serialowej

przez | 19 października 2021

Kolejny raz wzięliśmy udział w Festiwalu Polskiej Piosenki Filmowej i Serialowej „Złota Filmowa Nuta 2021” organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej 39 w Krakowie. W tym roku reprezentowała nasz Dom p. Agnieszka, która znakomicie odnalazła się w repertuarze Kory i Maanamu, dlatego zdecydowała się zaśpiewać piosenkę „Ta noc do innych jest niepodobna” ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Wielka majówka”.

Film „Wielka majówka” powstał w 1981 w reżyserii Krzysztofa Rogulskiego, a opowiada historię nastoletniego Ryśka, który kolejny raz ucieka z domu dziecka, a trafił tam po śmierci matki. W domu rodzinnym nie ma czego szukać, ojciec nie chce go przyjąć. W czasie ucieczki, włamuje się do willi, w której podczas poszukiwania czegoś do jedzenia przypadkiem trafia na około milion złotych. Zabiera pieniądze i udaje się do Warszawy nie bardzo wiedząc co z nimi zrobić. Na dworcu Warszawa Centralna zagubiony chłopak trafia na starszego i o wiele bardziej obrotnego Julka, również uciekiniera, oskarżonego o malwersacje strażaka z prowincjonalnej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Obydwaj szybko się zaprzyjaźniają, a skradzione przez Ryśka pieniądze przeznaczają na życie w luksusie, o jakim do tej pory mogli tylko marzyć. Wynajmują apartament w hotelu „Viktoria”, kupują kabriolet, eleganckie garnitury, spełniają marzenia z dzieciństwa. W ciągu kilku dni wydają całą sumę i w końcu stają przed sądem. Ich przyjaźń przetrwała, a oni mieli okazję przekonać się, że nawet we współczesnym, zmaterializowanym świecie, nie wszystko można kupić.

Niewątpliwą atrakcją filmu jest obsada, grają w nim znakomici polscy aktorzy, a także występuje Kora i zespół Maanam. Doskonałym dopełnieniem jest ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Marka Jackowskiego.

Pani Agnieszka w stylizacji inspirowanej Olgą Jackowską brawurowa zaśpiewała piosenkę pojawiającą się w czołówce filmu. Wykonanie tego utworu uhonorowane zostało główną nagrodą. Ogromnie cieszymy się z sukcesu, serdecznie gratulujemy, dziękujemy za wspólną zabawę i pracę oraz zachęcamy do dalszych poszukiwań muzycznych.