Mistrzostwa Europy w AMP Futbolu

przez | 5 października 2021

W dniach od 12.09.2021r. do 19.09.2021r. odbyły się w Krakowie Mistrzostwa Europy w AMP Futbolu. W mistrzostwach wzięło udział 14 drużyn ze starego kontynentu. Oficjalnym partnerem imprezy był PZPN, a kapitan reprezentacji Polski – Robert Lewandowski, jego ambasadorem.

Nasi mieszkańcy uczestniczyli w ceremonii otwarcia, która odbyła się na stadionie K.S. „Cracovia Kraków”, jak również w meczu rozpoczynającym cały turniej. W spotkaniu tym nasza reprezentacja rozegrała pojedynek z zespołem Ukrainy. Polacy byli drużyną zdecydowanie lepszą i przeważali przez cały czas trwania meczu, który zakończył się ich bezproblemowym zwycięstwem 3:0. W kolejnych spotkaniach grupowych nasza reprezentacja zwyciężyła Izrael oraz zremisowała z Hiszpanią. W ćwierćfinale okazaliśmy się lepsi od zespołu Francji. Mecz półfinałowy to zacięte i wyrównane do końcowego gwizdka sędziego spotkanie z zespołem Hiszpanii. To jednak gracze z Półwyspu Iberyjskiego okazali się minimalnie lepsi zwyciężając 2:1. W spotkaniu o brąz zwanym często „małym finałem” Polscy amp futbolowcy zagrali z Rosją. Po pasjonującym meczu, trzymającym widzów w niepewności o wynik do ostatnich jego sekund  Polacy wygrali 1:0 zdobywając upragnione medale. W historii zmagań w tej dyscyplinie sportu jest to drugi brąz zdobyty przez naszych piłkarzy.

Oprócz meczu otwarcia byliśmy również na spotkaniu finałowym, w którym spotkały się reprezentacje Turcji i Hiszpanii. Mistrzem Europy została ekipa Turcji, która tym samym obroniła tytuł z poprzednich mistrzostw zwyciężając przeciwnika 6:0.

Dziękujemy naszym piłkarzom za wielkie emocje, które dostarczyli nam-kibicom w całym turnieju i życzymy im dalszych sukcesów na arenie europejskiej i światowej. Dziękujemy za charakter i pokazanie, że niezależnie od tego, jakie przeciwności losu mogą spotkać w życiu każdego z nas, to nigdy nie można się poddawać, ale warto wierzyć w swoje marzenia. Swoją grą skradliście nasze serca, ale również w nasze serca wlaliście wiarę, że każdy z nas może osiągać wielkie cele.