Ogród 2021

przez | 28 maja 2021

Maj, 2021r.

W ostatnim czasie aktywność mieszkańców naszego Domu musiała zostać dostosowana do nowej rzeczywistości, w której z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju wprowadzano różne ograniczenia.

Proponowane przez pracowników placówki zajęcia zostały dostosowane do zainteresowań i możliwości podopiecznych.

Przed naszym Domem roztacza się bajkowy ogród, w którym prawie każdy lubi spędzać czas rozkoszując się otoczeniem. Pielęgnacją ogrodu zajmują się pracownicy Domu, szczególnie panie pokojowe wspierane przez lubiących prace ogrodowe niektórych mieszkańców.

Zielona przestrzeń pozwala na organizowanie zajęć ruchowych na zewnątrz. Osoby lubiące aktywność fizyczną mają możliwość zagrać w siatkówkę lub koszykówkę oraz ćwiczyć na siłowni zewnętrznej.  

Korzystając z ładnej pogody podopieczni lubią spędzać czas przed budynkiem na leżakach lub ławeczkach.

Dużo zielonej, pełnej kwiatów przestrzeni przed budynkiem pozwala na organizowanie różnego rodzaju imprez integracyjnych. Takie spotkania pozwalają na większą adaptację w placówce oraz nawiązywanie bliższych relacji.

Bańki mydlane wprowadzają wszystkich w bajkowy nastrój. Chętnych do brania udziału w konkursie na największą bańkę nie brakuje.

Większość podopiecznych każdego roku oczekuje na rozpoczęcie sezonu grillowego. Smażone kiełbaski oraz inne przysmaki wszystkim smakują, a wspólne ich spożywanie poprawia kontakty interpersonalne.

Natomiast zimą, kiedy śniegu jest pod dostatkiem, zawsze znajdą się chętni na lepienie bałwana.