Pracownicy Domu oddadzą osocze

przez | 19 listopada 2020

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej 41 w Krakowie, którzy przeszli infekcję COVID-19 oddadzą osocze, by pomóc w leczeniu najciężej chorych pacjentów.

Od marca w naszym Domu trwa pełna zaangażowania i poświęcenia walka o zdrowie podopiecznych. Ze względu na pandemię od miesięcy działamy w trybie nadzwyczajnym, wymagającym ogromnego wysiłku od całego personelu. 

“Serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom, którzy wykazują się odwagą i zaangażowaniem pozostając na stanowisku pracy, którzy swój zawód traktują jako misję“ – mówił o postawie pracowników dyrektor Domu, Ryszard Jaworski, dodając: “Nasza obecność przy podopiecznych jest bezcenna, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych”.

Dzięki podjętym wysiłkom przez wiele miesięcy udało się nam uniknąć zakażenia i zapewne uratować zdrowie, a nawet życie wielu osób. Jesienią jednak, wraz z nadejściem drugiej fali pandemii i olbrzymim wzrostem liczby zakażeń, wirus dosięgnął także nas. Zachorowało wielu mieszkańców i pracowników. Mimo tego udało nam się zachować ciągłość funkcjonowania Domu, a nasi podopieczni mają zapewnioną profesjonalną, wszechstronną pomoc i opiekę. Po raz kolejny przekonujemy się, że praca w pomocy społecznej jest misją, podobnie jak w bliskiej nam służbie zdrowia. Dlatego nasi pracownicy, którzy chorobę mają już za sobą – ozdrowieńcy, postanowili oddać osocze dla ratowania najbardziej potrzebujących.