Czas pandemii

przez | 24 kwietnia 2020

Życie w naszym Domu trochę się zmieniło w czasie pandemii. Staramy się, aby Mieszkańcy
w jak najmniejszym stopniu odczuli skutki czasu izolacji. Dla potrzeb naszych podopiecznych codziennie działają pracownie przystosowane do arteterapii we wszystkich budynkach naszego Domu, gdzie rysujemy, malujemy, szyjemy, rozwiązujemy łamigłówki i rebusy. Przygotowujemy smaczne potrawy podczas zajęć kulinarnych, organizujemy spotkania z bajką, oglądamy ciekawe filmy, uczestniczymy w Majówkach.

Rozpoczęliśmy nowy cykl zajęć muzycznych „Muzyczne wspomnienia”, w którym przypominamy, wspominamy i śpiewamy niezapomniane przeboje polskich wykonawców.

Prowadzimy wraz z Mieszkańcem i jego podopieczną (sympatyczną kundelką) „Spotkania
z psem Moniką”, na których możemy się dowiedzieć jak dbać o psa i inne zwierzęta oraz jak wyglądają zajęcia z dogoterapii.

Aby dbać o kondycję fizyczną w wydzielonej części terenu zaczęliśmy uprawiać ogródek. Zasadziliśmy zdrowe i smaczne warzywa oraz zioła. Codziennie podlewamy, doglądamy, patrzymy jak rosną i owocują nasze rośliny.

Miło spędzamy czas wychodząc na spacery nad zalew Bagry. Nasi Mieszkańcy od sierpnia do końca sezonu mogą korzystać z przejażdżek rowerami wodnymi, wypoczywać w ciszy
i spokoju, podziwiając różne gatunki ptaków.

Bardzo dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.