Jesień w Zakopanem 2019

przez | 12 października 2019

W dniach od 7 do 11 października 2019 roku grupa naszych mieszkańców wraz z pracownikami spędziła niezapomniane chwile w stolicy Tatr – Zakopanem. Zatrzymaliśmy się w Domu Wczasowym „U Józefa” położonym w Poroninie – -wymarzonym miejscu dla poszukujących wypoczynku w górskim klimacie. W dniu przyjazdu po krótkim odpoczynku udaliśmy się na spacer po okolicy.

Następnego dnia spacerowaliśmy Krupówkami, podziwiając widok na Giewont. Później udaliśmy się do Ciuciu Cukier Artist, jest to prawdopodobnie najmniejsza na świecie Fabryka Słodyczy. Mieliśmy możliwość nie tylko uczestniczenia w pokazie, podczas którego mogliśmy obejrzeć od początku do końca, jak tworzą się cukierki i lizaki, poczuć aromat unoszący się podczas produkcji, ale także spróbować jeszcze ciepłego cukierka. Kolejną atrakcją była wizyta w Papugarni, gdzie spotkaliśmy liczne gatunki pięknych, kolorowych papug, od najmniejszych czyli Lorys Górskich po Wielkie Ary.

W środę zwiedziliśmy Centrum Edukacji Przyrodniczej wraz z Ogrodem Roślinności Tatrzańskiej- najnowocześniejszy tego typu obiekt w naszym regionie. W środku znajduje się kino 4D, największa w Polsce makieta Tatr, sala odkryć i wiele innych atrakcji. Największe wrażenie zrobił na nas pokaz filmu w 4D, któremu towarzyszyły różne efekty, takie jak podmuchy wiatru czy kołysanie foteli.

W przedostatnim dniu naszego pobytu zwiedzaliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach, które zostało wybudowane jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu 13 maja 1981 roku.

Po kolacji, ostatnią już przygotowaną dla nas atrakcją był przejazd bryczkami. Ponad godzinę jeździliśmy po okolicy podziwiając piękne zakopiańskie domy i kościoły. Podczas tych kilku dni w Zakopanem pogoda i humory nam dopisały, nie mieliśmy czasu się nudzić, ponieważ było mnóstwo atrakcji.

Do Krakowa wróciliśmy w piątek w godzinach popołudniowych. Dzieliliśmy się wrażeniami planując kolejny wyjazdy.