Turniej Piłki Nożnej – Seni Cup – 2019

przez | 14 czerwca 2019

W dniach 11-13 czerwca 2019r. nasza drużyna piłkarska po raz kolejny wzięła udział w Turnieju Piłki Nożnej “Seni Cup 2019” organizowanym w miejscowości Czarna, który był zarazem eliminacją do turnieju finałowego w Toruniu. W turnieju wzięło udział 22 drużyny z Domów Pomocy Społecznej. Tegoroczna impreza była organizowana już po raz dziewiętnasty. Nasz team uczestniczy w niej nieprzerwanie od trzeciej edycji, co oznacza, że jesteśmy jedną z najdłużej startujących ekip. W pierwszym dniu odbyły się mecze obserwowane, na podstawie których zostaliśmy przydzieleni do grupy C. W kolejnych dwóch dniach odbywały się mecze grupowe. Nasza drużyna po zaciętych, pełnych dramaturgii i wyrównanych pojedynkach (często o wyniku meczu decydowała różnica jednej bramki) zajęła piąte miejsce. Warto również zaznaczyć, że nasz team był jednym z najskuteczniejszych w całych zawodach. Każdy pojedynek był pełen zwrotów akcji, wielu spięć pod bramkami, dryblingów oraz efektownych parad bramkarskich. Za udział w rozgrywkach otrzymaliśmy pamiątkowe medale, puchar, piłkę oraz drobne upominki. Dodatkowo nasz zawodnik został uhonorowany statuetką dla najlepszego technika turnieju. Mimo, że w tym roku boiska w Czarnej przywitały nas nad wyraz wysoką temperaturą,to nie przeszkodziło to naszym zawodnikom w zaprezentowaniu wysokich umiejętności, które rozwijają w treningu. Należy też wspomnieć, że tegoroczne zawody odbyły się pod patronem PZPN, którego prezesem jest jeden z najlepszych zawodników w historii polskiej piłki nożnej Pan Zbigniew Boniek. Honorowy patronat nad zawodami objęło równię Ministerstwo Sportu i Turystyki. Mając w pamięci niezapomniane chwile z tegorocznych rozgrywek czekamy na zaproszenie do kolejnej jubileuszowej (dwudziestej) edycji Piłkarskiego Turnieju “Seni CUP 2020”.